1053 WABASH RD SE

PALM BAY, Florida 32909 · Brevard County · Parcel 29 3717-GP-741-14

$36 670
Assessed Value
$129 640
Market Value
Annual Tax
$11 670
Taxable Value
Ownership
OwnerBALAZ, JOHN P
Mailing Address1053 WABASH RD SE PALM BAY FL 32909
Property Details
Year Built1985
Living Area1 056 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 000
Just (Market) Value$129 640
Assessed Value$36 670
Exemptions-$25 000
Taxable Value$11 670